Serwis auta - konieczna wymiana części

Dodane: 24-09-2016 13:37
Serwis auta - konieczna wymiana części Silnik wycieraczek

Wypadki na drogach - co jest ich przyczyną?

Niestety na naszych drogach czyha wiele niebezpieczeństw. Wbrew pozorom to wcale nie same drogi są winne wypadkom. Kierowcy lubią zwalać winę na to, że polskie drogi są w fatalnym stanie. Po pierwsze - wiele w ostatnich latach się zmieniło, po drugie - winny jest jednak kierowca, czasem zły stan techniczny pojazdu.

Nie zawsze odpowiedzialna jazda uchroni nas od wypadku, ponieważ inny kierowca może go spowodować. Najbardziej niebezpiecznie jest na drogach, gdzie ruch jest duży (i sporą jego częścią są tzw. TIR-y), ale nie ma dwóch pasów rozdzielonych zielenią. Niektórym bardzo się spieszy, więc podejmują ryzykowne manewry wyprzedzania, co czasami kończy się tragicznie.

Mimo, że ostatnio wypadków drogowych jest coraz mniej w Polsce, to nadal jest dużo do zrobienia. Przede wszystkim ważna jest edukacja - kursy prawa jazdy nastawione tylko na zdanie egzaminu to problem. Młody kierowca powinien wiedzieć jak unikać kolizji, jak wyjść z poślizgów, itd. Tego jednak w polskich szkołach jazdy nikt nie uczy.

Chęć kierowania autem wśród młodych ? z czego wynika?

Wielu młodych kursantów szczerze przyznaje, że wybór prawa jazdy ledwo co po skończeniu osiemnastego roku życia był związany przede wszystkim z dopływem gotówki, który otrzymuje niejeden osiemnastolatek w dniu osiągnięcia pełnoletniości. Przeznaczenie tych pieniędzy na kurs prawa jazdy to doskonała opcja, ponieważ inwestujemy w siebie. Chęć do szybkiego uzyskania prawa jazdy wynika wśród wielu młodych osób również z tego, że często szczególnie młodzi mężczyźni fascynują się motoryzacją. Prowadzenie samochodu jest dla nich nie tylko olbrzymią frajdą, ale również w pewien sposób spełnieniem ich marzeń. Prawo do prowadzenia samochodu może być konieczne w przyszłości, czego jest świadomych większość osiemnastolatków.

Czym powinien cechować się samochód rodzinny?

Jeśli planujemy w najbliższym czasie powiększenie rodziny, nasz samochód również powinien być do tego przygotowany. Wiele osób posiadających jedno lub więcej dzieci wymienia dotychczasowe modele samochodów na bardziej wygodne i praktyczne auta. Jakie cechy powinien mieć samochód dla rodziny? Przede wszystkim, powinien być o wiele większy niż standardowe auto ? dobrze tutaj sprawdzą się modele kombi, które posiadają o wiele więcej przestrzeni. Dodatkowym atutem będzie na pewno spory bagażnik, w którym zmieści się na przykład wózek czy nosidełko. Przyszli rodzice nieraz nie zdają sobie sprawy, że wraz z małym dzieckiem trzeba przewozić naprawdę mnóstwo rzeczy różnych rozmiarów.