O czystych i brudnych dywanach

Dodane: 15-02-2017 05:38
O czystych i brudnych dywanach czyszczenie tapicerki wrocław

Dobre domowe sposoby

Jeśli naprawdę chcemy być ekologiczni, warto poszukać naturalnych metod radzenia sobie z czystością. Naprawdę można zredukować ilość chemii w gospodarstwie domowym i to bez straty pieniędzy, ba - możemy na tym zaoszczędzić! W domowych warunkach możemy zrobić własne tabletki do zmywarki, czy też odkamieniacz. Zamiast stosować detergenty, użyj na kamień octu rozcieńczonego z woda, soli lub sody oczyszczonej. To jest naprawdę skuteczne, a do tego - nie jest toksyczne. Stosowanie chemicznych środków do usuwania kamienia np. z czajnika, może nie być dobrym pomysłem - istnieje ryzyko zatrucia, jeśli nie zmyjemy go wystarczająco dobrze. Przy domowych alternatywach nie ma najmniejszego ryzyka, że zrobimy sobie, lub dzieciom krzywdę. A przy okazji - zaoszczędzimy.

Zima - dodatkowe obowiązki

Zima wielu kojarzy się bardzo przyjemnie i sympatycznie. Szczególnie dzieci mają z nią bardzo dobre skojarzenia, ponieważ przywodzi ona im na myśl jazdę na sankach, na łyżwach, czy też budowanie bałwanów i zabawę śnieżkami. Jednakże, dorośli widzą to trochę inaczej. Podczas zimy konieczne jest szczególne dbanie o czystość okolicy. Wiąże się to bowiem z bezpieczeństwem nie tylko właściciela oczyszczanego obiektu, ale również i innych przechodniów. Chodniki trzeba odśnieżać, żeby ktoś się nie poślizgnął i nie wywrócił, a ulice, żeby samochody nie wpadały w poślizg. Co jest również ważne zimą to odśnieżanie dachów. To jest bardzo ważny aspekt porządków w czasie zimy. Odśnieżanie dachów to konieczność, absolutna konieczność, ponieważ gromadzące się pokłady śniegu na dachu stanowią ogromne zagrożenie. Jest ono tak ogromne, że może spowodować zawalenie się dachu i poważny wypadek dla tych, którzy pod tym dachem się właśnie znajdują. Ważne jest systematyczne odśnieżanie. Trzeba cały czas dbać o to, żeby pokrywa śnieżna nie była zbyt duża zbyt ciężka. Tym bardziej ma to ogromne znaczenie przy dużych opadach śniegu, kiedy ta pokrywa systematycznie się powiększa.

Definicja kosmetologii

Nazwa dyscypliny wywodzi się od greckich słów kosmetes ? sługa toaletowy i kosmetikos ? upiększający, a według innych badaczy od greckiego słowa kosmos, które oznacza porządek, ład, ozdobę. W zakresie poznawczo-opisowym kosmetologia opiera się na metodologii nauk przyrodniczych (chemii, biologii, biofizyki, medycyny), antropologii i antropometrii, socjologii, psychologii oraz estetyki i filozofii. W zakresie interwencyjnym kosmetologia związana jest z higieną życia i odżywiania, a poprawę atrakcyjności fizycznej ciała człowieka osiąga metodami nieinwazyjnymi ? kosmetykami, zabiegami pielęgnacyjnymi, interwencjami dietetycznymi, rehabilitacją.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia