Jak korzystać z pomocy prawnej?

Dodane: 11-07-2016 13:11
Jak korzystać z pomocy prawnej? Pomoc prawna może być potrzebna w każdej firmie: obsługa prawna firm katowice

Kwestia odszkodowania

Odszkodowania, a raczej ich odzyskiwanie, czy walczenie o wyższe kwoty to coraz bardziej popularna usługa w biurach radców prawnych. Sprawa może być spowodowana tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują śmiesznie niskie stawki odszkodowania, nawet za poważne wypadki.

Na szczęście wprawny radca prawny zażąda opinii biegłych, powoła się na kartę kwotową przy rozliczeniach wysokości odszkodowań danego towarzystwa i tak dalej. Większość spraw tego typu kończy się bezapelacyjnym wyrokiem nakazującym spłatę wyższego odszkodowania na rzecz poszkodowanego.

Chcesz założyć spółkę? Lepiej się przygotuj

Założyć firmę w ramach DG? Żadne problem i większość osób podoła temu samodzielnie, bez dodatkowej pomocy prawnej. Ale spróbujcie założyć firmę w formie spółki, zwłaszcza tej z z ograniczoną odpowiedzialnością. Oj, może nie być tak łatwo. Dlaczego? Ponieważ nie ma nawet jednolitych kryteriów dla całego kraju, poszczególne Sądy Rejonowe mają swoje wytyczne. Dlatego, jeśli chcesz założyć spółkę lepiej zrób to z poradą prawnika, lub za jego pośrednictwem. To jest ważne, żeby był to radca prawny z określonego rejonu, ponieważ będzie dokładnie wiedział jakie dany Sąd Rejonowy ma wymagania. Tutaj chodzi o takie kwestie formalne jak na przykład wymóg dostarczenie podpisów wspólników potwierdzonych przez notariusza - w niektórych Sądach niezbędne, w innych nie jest to konieczne. No i naprawdę trzeba się orientować w kwestii dostarczania sprawozdań finansowych i innych charakterystycznych dla spółek dokumentów. Zanim założysz spółkę - skorzystaj z porad prawnych, jednak nie tych z for internetowych. Tutaj lepiej głupich błędów nie popełniać.

Skutki zmiany ustawy

Jakiś czas temu zmieniło się prawo odnośnie robienia zakupów przez internet. Według nowej ustawy konsument ma dwa tygodnie na zwrot zakupionego towaru. Mówiło się o tym, że to zabije e-handel, że pojawią się nieuczciwi klienci, że to furtka dla cwaniaczków i oszustów. Jednak czy tak się stało? Jakoś nie huczy w mediach o nagłej fali bankructwa właścicieli e-sklepów. Może nawet jest wręcz przeciwnie - ludzie chętniej robią zakupy przez internet, ponieważ mają więcej praw, niż przy tradycyjnych zakupach. Jak zwykle - panika była zdecydowanie na wyrost. Co prawda w pewnością zdarzają się sytuacje, gdzie ktoś kupuje coś z zamiarem zwrotu. Wychodzi jednak na to, że to wyjątki.