Ciekawostki na temat pomp

Ciekawostki na temat pomp pompy-hydrauliczne24.pl

Budowa spycharki

Budowa spycharki gąsienicowej

Główne podzespoły spycharki gąsienicowej to:

podwozie gąsienicowe,
rama główna,
nadwozie,
układ napędowy,
hydraulika układu napędowego,
osprzęt roboczy,
hydraulika układu roboczego.

Podwozie gąsienicowe

Podwozie składa się z dwóch ram trakcyjnych o konstrukcji skrzynkowej, które wyposażone są w rolki jezdne, rolki podtrzymujące, koła napinające, koła łańcuchowe, łańcuchy gąsienicowe z płytami gąsienicowymi. Ramy trakcyjne osadzone są na czopach wałów mocowanych do tylnej części ramy głównej oraz do wahliwej belki

stabilizatora.
Rama główna

Rama główne jest to jednolita konstrukcja spawana, utworzona przez połączenie ramy przedniej i tylnej. Do ramy przykręcone zamontowane są: chłodnice, silnik, przekładnia hydrokinetyczna (zmiennik momentu), skrzynia biegów, przekładnie boczne i elementy nadwozia.
Nadwozie
W skład nadwozia wchodzą: osłony boczne, dach silnika, błotniki, zbiornik paliwa, skrzynka akumulatorów, zbiornik układu hydraulicznego, kabina z klimatyzacją, pulpity, zewnętrzna osłona ROPS (ang. Roll Over Protection Structure).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Spycharka

Jakie części zamienne kupić?

Jak wiemy wszelkiego rodzaju urządzenia mechaniczne z czasem się zużywają. To zużycie wymaga napraw - w celu zapobiegania dalszym uszkodzeniom maszyny.

W celu wykonania napraw należy zakupić części zamienne. Czyli te elementy mechanizmów maszyny, które uległy zużyciu lub awarii. Wystarczy je wymienić i jest po problemie.

Niektóre części zalicza się do materiałów eksploatacyjnych ponieważ mają relatywnie niską żywotność.

Maszyny, urządzenia dobrej jakości

Użytkowanie maszyn budowlanych wiąże się z kilkoma sprawami, których trzeba koniecznie dopilnować chcąc korzystać z nich długo i w miarę możliwości jak najmniej usterkowo. Po pierwsze, należy wybrać maszyny naprawdę dobrej jakości. Najlepsze na budowę będą maszyny Caterpillar. Jest to wiodąca na rynku firma maszyn budowlanych, która zapewnia wysoką jakość urządzeń, ich sprawność i możliwie długą bezszkodowość. Jednakże, nie zawsze możliwe jest użytkowanie maszyny bez żadnej szkody. Z racji samego nawet użytkowania, niszczą się one i ulegają uszkodzeniu, co powoduje, że należy je w jakiś sposób naprawić. Oczywiście, do naprawy takich urządzeń należy używać części do maszyn Caterpillar. Chodzi przede wszystkim o jakość. Maszyny, urządzenia dobrej jakości powinny mieć również części dobrej jakości. Jeżeli dobierzemy gorsze części, to możemy być pewni, że w krótkim czasie dojdzie do jakiegoś zdarzenia i znów maszyna się zepsuje. Natomiast części tej samej firmy, czyli dobrej jakości, gwarantują znacznie większą trwałość urządzenia po naprawie.