Architektura w naszej świadomości

to po prostu bardzo pojemne znaczeniowo pojęcie. Bez wątpienia dotyczące każdego z nas. Bo mieszkamy...Architektura. Można mówić o niej w ujęciu estetycznym, można przywołać historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach techn

Dodane: 04-05-2014 10:48
Architektura w naszej świadomości pracownia projektowa szczecin
Architektura. Można mówić o niej w ujęciu estetycznym, można przywołać historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznych, można rozumieć temat jako kierunek studiów z perspektywami. Jest to po prostu bardzo pojemne znaczeniowo pojęcie. Bez wątpienia dotyczące każdego z nas. Bo mieszkamy...Architektura. Można mówić o niej w ujęciu estetycznym, można przywołać historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznych, można rozumieć temat jako kierunek studiów z perspektywami.

Jest to po prostu bardzo pojemne znaczeniowo pojęcie. Bez wątpienia dotyczące każdego z nas. Bo mieszkamy w budynkach, bo otaczają nas one ze wszystkich stron. Mogą być ładne, brzydkie, kiczowate, nowe lub stare. Tworzą miasto, tworzą dzielnice.

Starą architekturę doceniamy. Chętnie zwiedzamy starą zabudowę miast, lubimy zamki i dworki, nawet dość dobrze rozpoznajemy style. Przecież już na pierwszych lekcjach historii poznajemy trzy typy kolumn greckich. Większość to pamięta. Znamy style: romański i gotycki. Ale im bliżej naszych czasów, tym gorzej. Secesję kojarzy już mało kto.

Nowej architektury często nie rozumiemy i nie lubimy. No, może doceniamy strzeliste, szklane wieżowce. Takie jak w Nowym Jorku, czy w Singapurze. Ale jeśli chodzi o wybór projektu domu, jesteśmy tradycjonalistami. Nowoczesnych, prostych form nie lubimy. Bo nie. Na szczęście budowanie "a la pałacyk" też nie jest zbyt popularne. Natomiast pojęcie architektury zgodnej z krajobrazem to już jest jakieś kuriozum. A szkoda. Bo miło byłoby żyć w harmonijnej, uporządkowanej przestrzeni. Zwłaszcza miejskiej.
Polecam również Architekt Szczecin
Warto rzucić okiem także na architektura wnętrz szczecin
Polecam również Projektowanie wnętrz szczecin
Na ten temat napisali także na